SoccerStar - Supportforum

Zpět   SoccerStar - Supportforum > Hra & Podpora > Obecně

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 15.04.2012, 21:34   #1
Chicony
Správce komunity

Datum registrace: 14.04.2011
Umístění: Česká republika
Standardní Rok se s rokem sešel...

Zdravím,

Přestože mnoho hráčů již nenavštěvuje toto fórum, po roce hraní SoccerStaru si více pamatuji nedodělky, bugy a restarty lig, než aby převažovaly kladné pocity. Právě proto jsem také dnes odeslal zprávu všem kapitánům prvoligových klubů na S1 tohoto znění:

Citovat:
/tato zpráva byla odeslána všem kapitánům klubů z první ligy, přemýšlím o rozeslání i lize druhé/

Zdravím Vás, všechny kapitány Vašich milovaných prvoligových klubů. Tato zpráva má čistě informační charakter, nebot na sobě i na svém klubu dlouhodobě pocituji výrazný pokles zájmu o tuto hru. Je to u Vás stejné? Pokud ano, v čem vidíte příčinu?

Za mě je to jednoznačně samotný nezájem provozovatelů, nebot SoccerStar nedostal pořádný update v podstatě od počátku hry. Jen jednou jedinkrát nastala větší změna, která se dá označit jako krok vpřed - systém lig. A přitom to zítra bude rok /pozn. tady jsem napsal chybně informaci, je to již dnes, já tu zprávu psal již včera, ale odeslal až dnes a neopravil jsem to/, kdy byl Server číslo 1 u nás spuštěn. V mé paměti je krom počáteční euforie a aktivního hraní ze skutečně výborného nápadu na browser-hru jen a jen hromada bugů, nedodělků a promrhaných šancí na kvalitní hru.

Jednak by si SoccerStar zasloužil mezinárodní servery, ale na to je již pozdě. Ale proč proboha vývojáři odstranili poháry, když je ničím nenahradili? Proč jen nepozměnili hodnoty, když se střídalo propočítávání výkonu?

Takže zpět k otázce - jak je to u Vás? A znovu opakuji, že mi nejde o nějakou informaci o konkrétních hráčích, ba dokonce nějaké nekalé úmysly na přetahování hráčů. Ale klidně si vemte čas a proberte to v klubu. Budu rád za jakoukoliv odpověd a klubový názor na hru, event. návrhy na změnu. Jsem ochoten dát i nějaké návrhy dohromady a sám je přeposlat mezinárodnímu CoMa, i když mě stejně bude ignorovat.

Díky za přečtení a hodně štěstí v příští sezoně,
Chicony.
Ta, jak je uvedeno, měla především informační charakter, neboť jsem se chtěl ujistit, zda jsem jediný, kdo úpadek zájmu vidí. Nejprve bych ale v rychlosti proběhl updaty, které zde vypisoval slOn.

Za poměrně zdařilé se dá označit změna systému hry jako takové - vytvoření lig. To byl jednoznačný krok vpřed, který však následně doprovázela hromada bugů, špatné řazení týmů v tabulce, předčasné restarty atp. Poté následoval update, který již zanechal různorodé pocity - odstranění spánku, čímž hra ztratila část své původní originality.

Poté krom menších změn obchodů a tréninku již bylo psáno "Pokoj byl odstraněn. Nebojte, v budoucnu ho nahradí hala plna vaších dostižení a pohárů" - a to 31.5. 2011 - stále nic? Následovalo pár užitečných vychytávek jako pozvánky z profilu či příkaz /act, ale proč to vlastně nebylo ve hře od začátku, když už tehdy to tuším fungovalo v SF?

A u konce budu následujícím - změna systému počítání výkonu a výzvy, což bych označil za poměrně kvalitní změnu. Pak jsme se již dočkali jen změn aka comba, nové obrázky v tréninku, "oprav chyb", víkend akcí, z nichž pouze jedna stojí za zmínku... No a odstranění pohárů, které stále nebyly ničím nahrazeny. A vlastně přáteláky...

Jak se to jeví ve výsledku? No, nějaké změny jsou, ale ne moc často a ani jich moc není. Zkrátka hra je nezajímavá. I z našich návrhů bych připomenul např. následující:

No a abych se vrátil zpět k té zprávě. Hned dnes jsem dostal 5 odpovědí, nebudu jmenovat konkrétně, každopádně můj názor víceméně sdíleli. Dovolím si vystřihnout pár citátů (opět bez autora):

1)
Citovat:
"Ahoj, naprosto s tebou souhlasím. Hra začíná čím dál více upadat a opravdu by to chtělo nějaký výraznější update a novou motivaci. Všechno je pořád stejné dokola a začíná to být pěkná nuda. Takže bych nějakou radikální změnu v hraní určitě uvítal."
2)
Citovat:
Ano, zaznamenal jsem snizeny pokles zajmu o tuto hru, nejen vsak mezi samotnymi kapitany, i mezi hraci a take mezi vyvojari hry.
Autor dále v bodech zmínil příčiny, ze které bych vybral především bod zmiňující se o "nechuti" hrát první ligu, neboť většina klubů zde nevidí žádnou naději - a především žádnou odměnu. Nejsou zde žádné bonusy za popularitu ani nic podobného - opět, hráči nemají motivaci hrát první ligu, což je u fotbalu prostě smutné a nelogické.

3)
Citovat:
Ahoj Chicony,

v podstatě s tebou souhlasím, SS se od začátku vpřed příliš neposunul, na snad naopak, pár věcí se změnilo k horšímu, omezení doby tréninku, počtu hvězd padajících za den, vše jen nasměrované k pumpování peněz z hráčů...neměl bych jim to za zlé, kdyby to investovali zpět do vývoje hry, která má velký potenciál, styl soutěžení a umístění žebříčku nabízí zábavu i na větších úrovních, ne stereotypní boje jako tomu je na SaF. Upřímně mě mrzí, že tu nejsou updaty které by něco přinášely
4)
Citovat:
Zdravim kolego,
samozrejme s tim nezajmem mas pravdu, u nas v tymu uz jenom kvuli chatu a kvuli tomu ze je jim blby se na to vykaslat kvuli ostatnim. Proc? Protoze je to strasnej stereotyp, kazdy den ta sama posloupnost ukonu.
5)
Citovat:
Takže nejprv situace v týmu. Vzhledem k tomu, že hrajem 1. ligu 7. sezonu, takže relativně krátce, tak jsou lidi nadšení z toho kam jsme se dostali, takže to u nás s aktivitou docela jde, ale přesto vidím u některých hráčů její pokles (ne tak v trénování ale třeba v komunikaci na chatu apod.) Vím, že přijde doba, kdy budu muset z béčka stahovat zpět lidi co tam byli posláni, protože se nevešli do A-týmu a budu za ně rád, protože jiní lepší nebudou. Takhle vidím budoucnost na tomto servru. Je větší úbytek lidí než nově registrovaných, takže aktivních lidí bude pozvolna ubývat.
Z kontextu jeho zprávy (dvou zpráv, protože se to do jedné nevešlo) bych vyrval ještě tento úsek, opakující to, co jsem již nastínil sám v úvodu.

Citovat:
Chyby ve hře: tolik chyb jako je zde v Socceru jsem ještě v žádné onlinovce neviděl.

Tím se dostávám ke konci svého postu, doufám, že začátku textů vašich. Tento odkaz rovněž zpětně odesílám kapitánům, kteří již odpověděli a následně pošlu i těm, kteří snad odpověď ještě zašlou (+ si odkaz přidám do popisu postavy). Jsem rád, že mi v podstatě hned přišly inteligentní a zajímavé komentáře k věci. Na závěr toho všeho brzy sepíšu zprávu pro KO771, snad se svojí slabou angličtinou dám něco dohromady. A i když předem vím, že mě odpálí jednou větou, chci mu dát takto vědět, že nejsem sám kdo to tak vidí a že to myslím dobře. Že lidi stále mají zájem o SoccerStar, jen o něj musí mít zájem i provozovatelé.

Kdo to dočetl až sem, gratuluji.

"The way of life can be free and beautiful, but we have lost the way."

Naposledy upraveno Chicony; 15.04.2012 v 21:41.
Chicony je offline   Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 23) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 15.04.2012, 22:25   #2
MatejMatej
Skvělý útočník

Datum registrace: 04.06.2011
Umístění: Praha
Odeslat zprávu přes Skype™ MatejMatej
Standardní

Ano, bohužel to tak je a bude... jak se na to dívám, tak by se třeba ta soukromá nemovitost sem hodila... žrát sušenky je hrozně stereotypní a nudné... hráči by měli kam strkat prachy a na co šetřit. Ostatní návrhy které jsi tady již zmínil by se tady také hodili. Jinak ještě bych přidal ten Rendyho návrh s tou tvorbou epiků, myslím že to je dobrej nápad ale chce to jenom doladit.

P.S. Budu rád když mi tu zprávu pošleš, klidně to proberem v týmu (doufám) a uděláme si na to 1 společnej názor. Tahle hra se mi zdá že ale nemá žádnej cíl. Víš čim bude že se nám nechce do 1. ligy? Je to tam strašně těžké, je tam horší popularita a tim nátlakem by se nám opět rozpadl tým a my bychom opět sestoupili... Je dobrá věc, že tam přidali 8 hvězd pro postupujícího, ale to je asi tak vše i tak to náš tým moc nemotivuje a i když mám hvězd 0 nebo 1,000,000 tak v tom neni zas takovej rozdíl. Tahle hra už nemá smysl, tudýž je méně hvězdičkárů a tim pádem menší zisk. Výrobce to udělal dobře, nápad i všechno, ale NIC k tomu nepřinesl. Jednoho dne se na to ti hráči vykašlou a Němci to doufejme pochopí...

No nic, přeju pěknej den a něco si z toho vemte. Nemůžeme nechat situaci takovou, jaká je
Staré 15.04.2012, 22:55   #3
Halama
Nováček týmu

Datum registrace: 25.02.2012
Standardní

Je velice smutné, že tak dobrá a zajímavá hra postrádá zájem vývojářů. Já už jsem do toho nacpal dost peněz za hvězdy a není mi lhostejné kam ty peníze jdou, protože nehodlám skončit. Proč nebyly peníze investovány zpět do vývoje. Takhle funguje Travian, The-West, které ikdyž už nehraju, tak dodnes považuju za TOP online. Tam to funguje a nese jim to stále větší a větší ovoce. Proč by to tak nemohlo být i v Socceru? Pokud to tak je na všech světových servrech Socceru co kdy byly spuštěny tak nevím jak dlouho bude Soccer fungovat. Toto by si ti páni v Německu co tohle vše rozjeli a vedou měli uvědomovat. Snad nejsou tak hloupí aby ostatní ignorovali...
Halama je offline   Odpovědět s citací
Staré 15.04.2012, 23:43   #4
Halama
Nováček týmu

Datum registrace: 25.02.2012
Standardní

A ještě k tomu co tu zmiňuje MatějMatěj ohledně nezájmu hráčů hrát 1. ligu kvůli slabému růstu popularity. U nás v FC Samael si na to také někteří lidi stěžovali, že by jim nevadilo zas hrát 2. ligu, protože v 1. lize je málo popularity a že tenhle hráč co je ve 2. lize má lepší věci než já atd,, tak jsem napsal HZ, která vypadala nějak takhle:

"Je třeba si určit priority v této hře. Co chcete? Mít co nejvyšší popku, nebo se porvat s těma nejlepšíma na servru? Popularitu považuju za druhořadou věc, protože Vyšší popka = lepší věci v obchodě = lepší výkon (HV) = lepší výkon na hřišti = lepší výsledky celého týmu = lepší růst popky , takže si tu popku musíme sami vybojovat a né pro ni utíkat někam do 2.ligy"

Ať si to každý přebere jak chce, já říkám, že tady hrajem fotbal a ne nějaké oblíkačky pro Barbíny, aby jsme měli co nejlepší věci. Ty slouží jen jako pomůcka!
Halama je offline   Odpovědět s citací
Následující uživatelé řekli "Díky" uživateli Halama za tento užitečný příspěvek:
Staré 16.04.2012, 09:00   #5
Ondrinho
Trenérův oblíbenec

Datum registrace: 28.01.2012
Umístění: VALMEZ
Standardní

naprosto stebou souhlasim Kdyz nevis tak si to preloz:biggr in:
Ondrinho je offline   Odpovědět s citací
Staré 16.04.2012, 09:00   #6
pepca
Nováček týmu

Datum registrace: 02.03.2012
Umístění: valmez
Standardní souhlasím

naprosto s tebou souhlasím němci se na to prostě vykaslali a chtějí z nás hrácu penize ale doufám ze se nemci nad sebou zamysli a daji nejaky vetsi navrch
pepca je offline   Odpovědět s citací
Staré 16.04.2012, 13:33   #7
Brendyrees
Zachránce situace

Datum registrace: 27.09.2011
Umístění: Pardubice
Standardní

Jen že, když to ignorujou ted´ tak ais i potom ne ?
Tady jde o to že chtěli jen vydělat pár pěněz. Uppdaty dělali jen ze slušnosti, kdy by byly furt uppdaty tak je jasný že by někdo u nich v kanceláři milovat fotbal.
Můj názor.
Staré 16.04.2012, 14:23   #8
Rendy Koli
Starší člen týmu

Datum registrace: 02.11.2011
Umístění: Tam, kde chci.
Standardní

Chicony to vše perfektně vystihl a myslím, že ted už by něco dělat měli, když už to tak sepsal, a všichni aktivní lidi to chtěj, pokud se nic nestane, tak se může stát, že jednoho dne bude aktivní jen jeden tým. Provozovatelé a vývojáři a ostatní co se na hře podíleli by se měli podílet i nadále. Určitě by jeden MEGA UPDATE hodně pomohl. Chicony vybral ty nejlepší návrhy do hry a nejen, že je chce ve hře vidět on, ale chtějí to všichni, doufám, že to už konečně po tom roce pochopí, že se aspon zamyslí, že hra běží rok a oni stále nic extra neudělali....
Staré 16.04.2012, 16:46   #9
Micky Cookie
Vzor členů

Datum registrace: 13.05.2011
Standardní

Citovat:
... ach jo, je smutné vzpomínat na to, jak ta hra první týdny (nebo i měsíce?) po spuštění S1 frčela, jaká byla konkurence, jak to všem přišlo nové, zábavné... všichni jsme od hry očekávali si myslím i do budoucna hodně, ale skoro žádné novinky, vylepšení nepřišly a jak se říká - jíst stejné jídlo každý den se vážně nedá :/ ... přitom ta hra má tak obrovský potenciál ! Asi nemá cenu se více rozepisovat, prostě to mělo vzniknout pod jinou společností ( jako je InnoGames, Gameforge...), to by vypadalo úplně jinak... stačí nahlédnout na fora jejich her či nějakou z jejich her jen nachvíli zkusit a všichni uvidí ten rozdíl na kvalitě. Ti šašci co SS vytvořili už nám s největší pravděpodobností nic nového nepřinesou a ta hra tím pádem časem úplně umře. Bude se hrát max. 1. liga, kde se dostane každý koho tato hra ještě neunudila k smrti... něco podobného jsem tu sice už psál já i jiní víckrát, ale proč nepolitovat osud hry znova že ... a na SF i BM se toho děje možná více ale také jsou to hry v porovnání s některými hrami těch dvou zmiňovaných společností celkem o ničem... no a proč to vůbec hraju? Je mi líto vložených peněz a za ty vložené peníze si stále něco žádám, takže i přes všechna svá přesvědčení o nemožnosti vývojářů pořád DOUFÁM...
Moje vyjádření k věci co jsem tu nedávno na forum psal... se všemi co jste tu napsali souhlasím.
Micky Cookie je offline   Odpovědět s citací
Následující uživatelé řekli "Díky" uživateli Micky Cookie za tento užitečný příspěvek:
Staré 17.04.2012, 06:59   #10
l.pén
Skvělý útočník

Datum registrace: 06.08.2011
Standardní

naprosto souhlasim uplne se vsim hra upada do stereotypu a vlastne uz klikam jen kvuli tomu ze me hra stala penize a cas to ze rok klikame jak magori a k nicemu to nevede by si mistri z reichu meli uvedomit jinak se na to vsichni vykaslou a ty co ne tak si zacnou delat multiaccounty aby aspon doplnily tym to ze jsou velikonocni , vanocni a ja nevim jaky akce 20% na hvezdy je pekny ale je to jen trik jak z nas vytahat prachy ktery stejne nekde padaj do cerny diry a nic se nedeje akorat se tam nikdo krmi u koryta a proto si pockam ctvrt roku a jestli se nic zasadniho nestane update nebo mi nekdo neposle pet tisic hvezd zadarmo jako vernymu hraci tak na to budu pozvolna srat az tuhle hru uplne vypustim a zacnu si radsi uzivat slunicka jelikoz me o nej minuly prazdniny tenhle zrout casu dost pripravil nevim jak to vypada na servrech v jinych zemich treba v nemecku ale u nas se hraje jen prvni liga ktera se ted jakz takz zacla vyrovnavat a to je pro hru jen dobre aspon neco pozitivniho......na konec bych chtel rict ze hra byl vybornej napad kterej nedosahl svyho potencialu a pokud se nic nestane tak uz ji dalsi rok nedavam

jinak ten navrh s tema nemovitostma jsem videl poprvy a ten se mi libi jeste bych tam nekam zaradil bonus na ziskani hvezd v treninku a bude to dokonali navic jsou to dalsi hvezdy pro nemce takze by mohli jako

Naposledy upraveno Chicony; 17.04.2012 v 16:26.
l.pén je offline   Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání